Sewilla

27 czerwiec 2013.

193
com_content.article
(14 razy zagłosowano, średnia ocena 4.71 na 5)
Sewilla4.71 out of 50 based on 14 voters.


Istnieją miasta tak przepełnione pięknem i historią, że żaden podróżnik nie ominie ich bez zachwytu. Sewilla z pewnością jest jednym z takich miejsc...

Hiszpania | Romantyczna Sewilla
Hiszpania | Romantyczna Sewilla (by nachof)

W pięknej Andaluzji

Sewilla, stolica Andaluzji, jest jednym z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych przez obcokrajowców hiszpańskich miast. Ponadto stanowi ona trzecią pod względem wielkości zaludnienia miejscowość w kraju.

Ze względu na blisko 700-letnią dominację Maurów w Hiszpanii, w architekturze i kulturze kraju, a nawet w języku, zaobserwować można wpływy tych dawnych mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego. Także architektura Sewilli jest wspomnieniem tego etapu hiszpańskiej historii.

Nieodmiennie zachwyca od lat

Sprzyjający klimat (łagodne zimy i blisko 3000 godzin słonecznych w ciągu roku) oraz korzystne  warunki naturalne Sewilli i okolic, przyciągały tu niegdyś wielu interesantów, m. in. Fenicjan i Kartagińczyków.

Sewilla budzi zachwyt także u współczesnych, choć zdecydowanie lepiej będzie zaopatrzyć się w odpowiednią dawkę optymizmu i dobry aparat fotograficzny, niż wrogość i broń, jak to mieli w zwyczaju dawni „goście” na tych terenach.

Hiszpania | Uliczki Sewilli
Hiszpania | Uliczki Sewilli (by asturdesign)

Miejsce narodzin flamenco

Sewilla leży w samym centrum andaluzyjskiej kultury – miejsca narodzin folkloru flamenco.

Miasto wyróżniają rozmaite budowle i zbytki, z których można wymienić: Giraldę – wizytówkę miasta (wieża Katedry de Santa Maria pełniącej początkowo rolę minaretu), Torre de Oro, czyli Złotą Wieżę,  Alkazar (dawny pałac królewski) czy dawną dzielnicę żydowską.

W Sewilli uradujemy nasze podniebienia, spędzając wieczory w klimatycznych tawernach serwujących specjały hiszpańskiej kuchni, a także nasze oczy – uczestnicząc w pokazach flamenco czy też występach torreadorów z bykiem, znanych powszechnie jako corrida.

Nie ma wątpliwości, że na urok i czar tego miasta nikt nie pozostanie obojętnym…