Dlaczego warto jechać do Hiszpanii?

26 maj 2013.

186
com_content.article
(6 razy zagłosowano, średnia ocena 4.83 na 5)
Dlaczego warto jechać do Hiszpanii?4.83 out of 50 based on 6 voters.


Hiszpania jest jednym z najpopularniejszych kierunków wakacyjnych Polaków, którzy pokochali ten kraj za gościnność, ogniste flamenco, wyśmienitą paelle i bajeczne Wyspy Kanaryjskie. Ale jak przekonać tych, którzy wciąż zastanawiają się nad tym, gdzie spędzić swoje wymarzone wakacje?  

Hiszpania | Tancerze flamenco
Hiszpania | Tancerze flamenco (by janekm)

Mieszkańcy Hiszpanii są niezwykle otwarci, uśmiechnięci, wyróżniają się wrodzoną towarzyskością i uwielbiają się bawić. W Hiszpanii, gdzie słońce wstaje i zachodzi późno, dni płyną wolno i spokojnie, zaś roztańczone noce kończą się nad ranem – środek nocy to tutaj prawdziwe godziny szczytu. Czy wiecie, że w Hiszpanii na jednego mieszkańca przypada większa ilość knajp niż w jakimkolwiek innym kraju?

Nie będzie przesadą stwierdzenie, że cała Hiszpania jest fantastyczna i warta uwagi. Zaczynając od północnego wybrzeża, Madryt, Barcelonę, przez Costa Brava, Costa del Sol, Gibraltar, po Wyspy Kanaryjskie, Baleary, Ibizę i Majorkę – Hiszpania po prostu urzeka!

Dodatkowo, nasze wakacje umili niesamowity klimat, muzyka flamenco, parująca paella, świeże krewetki i emocjonująca corrida.

W Hiszpanii można zwiedzać, wylegiwać się na plaży, uprawiać sporty wodne, a także zaszaleć w klubach i degustować prawdziwe hiszpańskie potrawy, popijając je wyśmienitym lokalnym  winem. Miejsc wartych uwagi jest mnóstwo, dlatego do Hiszpanii tak chętnie się wraca i odkrywa kolejne, fascynujące regiony.

Hiszpania | Widok na Toledo
Hiszpania | Widok na Toledo (by archer10 )

Wycieczki do Hiszpanii nie są bardzo drogie, a wrażenia pozostają bezcenne. Nikt nie wyjeżdża stąd zawiedziony. Hiszpanie czerpią z turystyki sporo pieniędzy, dlatego tak bardzo dba się tu o każdego gościa. Co roku powstają nowe hotele, restauracje i salony SPA. Tutejsze plaże są czyszczone każdego dnia, a baseny i pola golfowe są z roku na rok reprezentują coraz wyższy standard. Śmiało można powiedzieć, że Hiszpania to jeden z najpiękniejszych krajów Europy. Ktoś wątpi?