Kurorty Hiszpanii: Tossa de Mar

27 czerwiec 2013.

192
com_content.article
(7 razy zagłosowano, średnia ocena 4.86 na 5)
Kurorty Hiszpanii: Tossa de Mar4.86 out of 50 based on 7 voters.


Na pytanie, która z nadmorskich miejscowości Hiszpanii jest najbardziej godna polecenia i która z nich zachowuje swój oryginalny, hiszpański klimat, istnieje tylko jedna odpowiedź: Tossa de Mar.

Hiszpania | Tossa de Mar
Hiszpania | Tossa de Mar (by dynamosquito)

Gdzie leży Tossa de Mar?

Ta urokliwa miejscowość, położona między Lloret de Mar i Sant Feliu de Guixols, rozciąga się na powierzchni 38 km i liczy zaledwie 3 tys. mieszkańców. Poza tym oddalona jest o jedyne 100 km od Barcelony, co umożliwia zorganizowanie jednodniowego wypadu do metropolii.

Turystyczny raj

Tossa de Mar, pomimo przynależności do najczęściej odwiedzanego przez turystów wybrzeża, nie jest miasteczkiem tak obleganym i zatłoczonym, jak chociażby słynne, rozrywkowe Lloret de Mar.

Nie brak tu jednak rozbudowanej infrastruktury turystycznej: jeszcze parę lat temu był to stary port rybacki, a obecnie coraz więcej turystów zachęconych oryginalnym klimatem miejsca rezygnuje ze znanych miejscowości na rzecz Tossy de Mar.

W Tossa de Mar naszą uwagę z pewnością przyciągną piękne, kolorowe łodzie i wznosząca się na wzgórzu średniowieczna twierdza otoczona murami obronnymi, stanowiąca wizytówkę miasta.

Hiszpania | Coraz więcej turystów zachęconych wyjątkowym klimatem Tossy de Mar rezygnuje dla niej z innych popularnych kurortów
Hiszpania | Coraz więcej turystów zachęconych wyjątkowym klimatem Tossy de Mar rezygnuje dla niej z innych popularnych kurortów (by vroig)

Co robić w Tossa de Mar?

W miasteczku tym turysta ma do dyspozycji całą gamę atrakcji i pomysłów na spędzenie wolnego czasu. Przede wszystkim może cieszyć się pięknem przyrody urządzając długie, piesze wycieczki, leniuchować na piaszczystej plaży lub też kąpać się w krystalicznym, ciepłym morzu.

Ponadto jest to prawdziwy raj dla miłośników wszelkich sportów wodnych. Można tu spróbować dyscyplin, takich jak nurkowanie, windsurfing, żeglarstwo czy kitesurfing.

Oprócz tego dużą atrakcją, zwłaszcza dla naszych pociech, będzie rejs statkiem ze szklanym dnem, które umożliwi obserwowanie podwodnego świata przyrody.

Czytaj także: