Pamiątki z Hiszpanii

06 styczeń 2014.

137
com_content.article
(22 razy zagłosowano, średnia ocena 4.05 na 5)
Pamiątki z Hiszpanii4.05 out of 50 based on 22 voters.


Nieważne czy nasze wymarzone wakacje w Hiszpanii spędzimy na zwiedzaniu zabytków, czy wylegiwaniu się na piaszczystej plaży – każdy z nas będzie chciał przywieźć z tej wyprawy coś niesamowitego, co będzie nam przypominało o tym słonecznym zakątku świata.

Włochy | Kolorowe figurki byków
Hiszpania | Kolorowe figurki byków (by fincher69 )

Produkty spożywcze

Hiszpania to, jak wiadomo, prawdziwa kopalnia zabytków i wszelkich atrakcji. Nie zapominajmy jednak o znakomitej kuchni! Naszych przyjaciół będziemy mogli obdarować słoiczkiem oliwek, pysznym serem (manchego, tetilla) czy dojrzewającą szynką. Te produkty kupimy oczywiście również w Polsce, ale z całą pewnością ich smak nie będzie dorównywał tym hiszpańskim.

Hiszpania słynie również z przepysznych oliw z oliwek i octów balsamicznych.

Alkohol

Nie zapomnijmy również o hiszpańskim alkoholu. Największą popularnością cieszą się wina Sherry i Malaga. Warto też zapoznać się ze smakiem lokalnego piwa. W Sewilli kupimy np. piwo Cruzcampo, w Madrycie  - Mahou, natomiast w Maladze – San Miguel.

Biżuteria

Nic tak nie ucieszy kobiety jak nowa biżuteria, a w Hiszpanii jej wybór jest ogromny! Ręcznie robione kolczyki i bransoletki zachwycą każdą koneserkę oryginalnych wzorów.

Wachlarz

Jednym z symboli Hiszpanii są koronkowe wachlarze. Kupimy je niemal na każdym kroku. Te lepszej jakości kosztują nawet 100 EUR, te typowo "jarmarczne" - 3-5 EUR.

Włochy | Kolorowe pareo
Hiszpania | Kolorowe pareo (by procsilas )

Wyroby ceramiczne

Warto też zastanowić się nad przepięknymi wyrobami ceramicznymi. Po wakacjach, gdy trzeba będzie wrócić do codziennego życia, łyk kawy z hiszpańskiej porcelany z pewnością pobudzi nas do życia.

Miniaturki i gadżety

W każdym kraju, również w Hiszpanii, straganowe stoiska wprost uginają się od nadmiaru towaru. Do wyboru mamy zwykle: miniaturki najpiękniejszych hiszpańskich budowli, figurki byków, magnesy na lodówkę, maskotki, T-shirty czy kubki. Niestety, większość tych przedmiotów nie została wyprodukowana w Hiszpanii, tylko w Chinach.

Na żadnym stoisku nie może również zabraknąć flagi Hiszpanii. Jest to jedna z najczęściej kupowanych pamiątek.

Ubrania

Turyści często decydują się także na zakup ubrań. Kobiety wybierają kolorowe pareo i chusty na szyję, panowie natomiast koszulki z nazwiskami hiszpańskich piłkarzy lub z wizerunkami byków.

Włochy | Hiszpania słynie z wyśmienitych win
Hiszpania | Hiszpania słynie z wyśmienitych win (by angela_llop )

Płyty

Miłośnicy hiszpańskiej muzyki powinni zaopatrzyć się w płyty CD. W Polsce te oryginalne są mało dostępne. W długie, zimowe wieczory przyjemnie będzie posłuchać hiszpańskiej gitary czy dźwięków fado.

Instrumenty

Dużym powodzeniem wśród turystów cieszą się także hiszpańskie instrumenty, np. kastaniety.